Mama Bartka: Skansen Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach po raz drugi…

Skansen Maaszyn Parowych

Korzystając z pięknej słonecznej niedzieli wybraliśmy się ponownie do Skansenu Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach. Pierwszy raz byliśmy tam prawie trzy lata temu (aż trudno uwierzyć 🙂 ), więc nadeszła pora aby sprawdzić, co też tam się zmieniło…

Przede wszystkim warto nadmienić, co można zobaczyć w skansenie. Jak sama nazwa wskazuje – maszyny parowe, a więc przede wszystkim parowozy 🙂 Znajdują się tam jednak także inne ciekawe eksponaty a wśród nich walec drogowy, dźwig kolejowy, lokomobila, agregat prądotwórczy, pompy oraz maszyny wyciągowe.

Zmiana, która najbardziej rzuca się w oczy to pięknie odnowione eksponaty i niestety brak tablic informacyjnych przy wielu z nich 🙁 Mam wrażenie, że to jednak stan przejściowy, bo przy niektórych urządzeniach były już piękne, nowe tablice opisujące historię maszyn.

Sporym zaskoczeniem była obecność Małej Kolejki. Nie wiem, jak taka informacja mogła mi umknąć wcześniej, chociaż chyba gdzieś tam w sieci mignęła mi taka informacja. Kolejka niestety nie jeździła (pewnie jeszcze sezon się nie zaczął) i mogliśmy podziwiać jedynie miniaturowe tory. Za to zapoznaliśmy z regulaminem, więc gdy zawitamy w Skansenie kolejny raz na przejażdżkę będzie jak znalazł 😀 . Najlepszy był punkt 5 który głosi, że nie wolno czyścić butów o tory 😀 . Ciekawe czy to tak zapobiegliwie czy może ktoś to rzeczywiście robił?

Bartka najbardziej interesowały parowozy – do każdego próbował wejść 😀 . Myślę, że przejażdżka kolejką będzie równie ciekawym przeżyciem, więc mamy na co czekać 🙂 .

Permalink do tego artykułu: https://autyzmbartka.pl/mama-bartka-skansen-maszyn-parowych-w-tarnowskich-gorach-po-raz-drugi/

5 Komentarzy

1 ping

Skip to comment form

  1. Moja Młoda kocha pociągi- oszalałaby 🙂 Super

  2. Wszyscy jesteśmy miłośnikami pociągów! Szkoda, że do Tarnowskich Gór mamy tak daleko…

    1. Na pewno macie coś bliżej 🙂

  3. Mieszkamy niedaleko Kościerzyny i tu też jest skansen z pociągami. Teraz w majówkę nawet za darmo można wejść i pooglądać eksponaty tutejsze. Mam zamiar wybrać się z całą rodzinką, bo atrakcją ma być przejażdżka drezyną! A tym to ja jeszcze nie jechałam 🙂 Pozdrawiam.

    1. Przejażdżka drezyną – to musi być coś wspaniałego 🙂 Szkoda, że mamy do tej Kościeżyny tak daleko, bo na pewno byśmy się wybrali 🙂

  1. […] Mama Bartka: Skansen Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach po raz drugi… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: