Mama Bartka: Rusinowice – atrakcji ciąg dalszy…

Bieżący tydzień znowu był bogaty w różnorakie atrakcje. We wtorek odbył się Festiwal Młodych Talentów. Przewidziane były występy grupowe (segmentowe) oraz indywidualne. Jak należało się spodziewać, Bartek miał w głębokim poważaniu zarówno cały Festiwal, jak i występ indywidualny. Niestety podczas pobytu bardzo nasiliły się dolegliwości związane z nadwrażliwością słuchową i wszystkie większe imprezy powinniśmy omijać szerokim łukiem. Ale na Festiwal poszliśmy i Bartek był najbardziej wściekłym i wrzeszczącym ogórkiem (śpiewaliśmy piosenkę „Ogórek”). Ale dyplom i nagrodę dostał, więc jego męczarnie zostały wynagrodzone 😀

We wtorek była także taka niepełnosprawna pani, która porusza się na wózku inwalidzkim. Ta pani przyjechała z dwoma pieskami – labradorami i pokazywała, jak pomagają jej w codziennym życiu. Niestety zajęcia były połączone z dziećmi z segmentu A, wiec było bardzo głośno i szybko musieliśmy się ewakuować.

slask4Wslask1 czwartek w ramach terapi zajęciowej mieliśmy spotkanie z solistą Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Obejrzeliśmy na TV występ pana Piotra i pokaz tańca górali podhalańskich. Następnie nauczyliśmy się prostej piosenki i prostego układu tanecznego, a na koniec dzieci mogły przemierzyć elementy strojów ludowych. Bartek zachowywał się całkiem przyzwoicie 🙂

Również w czwartek przyjechał ponownie pan, który w zeszłym tygodniu prowadził warsztaty z gry na bębnach. Tym razem miał ze sobą misy tybetańskie, na których grał w grocie solnej. Bartek mu pomagał – grabkami 😀  Poza tym był grzeczny.

W niedzielę natomiast będzie miał miejsce doroczny odpust ku czci Św. Rafała Archanioła połączony z featynem. Będzie mnóstwo atrakcji – szczegóły dostępne TUTAJ. Zapraszamy!!!

Permalink do tego artykułu: https://autyzmbartka.pl/mama-bartka-rusinowice-atrakcji-ciag-dalszy/

10 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Bartek ślicznie wygląda w ludowym stroju.Życzę jak najwięcej atrakcji w końcówce turnusu.

  1. Dziękujemy 🙂

  • Iwonka :) on 27 września 2014 at 00:15
  • Odpowiedz

  Kochani Wam to fajnie ! 🙂
  Zdjęcia jak zawsze cudne 🙂 :*
  A niedługo najważniejsze święto Bartusia !!!! <3

  1. Tak 🙂 A Waszych odwiedzin to chyba nie doczekamy 😛

    • Iwonka :) on 3 października 2014 at 23:37
    • Odpowiedz

    Ha a jednak się doczekaliście 😛

    1. No, udało Wam się zrobić nam niespodziankę 🙂

 2. Myślę, że nawet wściekły ogórek musiał być uroczy! Atrakcji macie rzeczywiście całe mnóstwo. Super! A przystojniakowi wyjątkowo dobrze w tej czerwonej kamizeli. Pozdrawiamy Was serdecznie!

  1. No nie wiem czy był taki uroczy 😛 Również Was pozdrawiamy 🙂

 3. STO LAT DLA BARTKA 🙂 🙂 🙂 URODZINY!!!

  1. Bartek dziękuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: