Mama Bartka: Operowe czary-mary Mozarta…

Generalnie majówka nie rozpieszczała nas piękną pogodą, ale niedziela okazała się być dla nas łaskawa 😉 I całe szczęście, bo na niedzielę mieliśmy zarezerwowane bilety na pewne wydarzenie kulturalno-rozrywkowe znane pod nazwą Mamo, tato chodźmy na koncert. Sam koncert zatytułowany był Operowe czary-mary Mozarta.

Kim był Wolfgang Amadeusz Mozart wie chyba każdy 🙂 Ale tak dla przypomnienia podstawowe fakty w pigułce: był wybitnym kompozytorem tworzącym w epoce klasycyzmu. Już we wczesnym dzieciństwie nazywany był cudownym dzieckiem – kiedy miał 5 lat skomponował swój pierwszy utwór. Żył tylko 36 lat, ale jego dorobek muzyczny obejmuje ponad 50 symfonii, 20 mszy oraz wiele koncertów, oper i innych utworów.

Podczas koncertu w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć wysłuchaliśmy wielu arii operowych z najsłynniejszych oper Mozarta, m.in. z Czarodziejskiego Fleta, Wesela Figara czy Bastien i Bastienne. Dla dzieci najciekawsze było to, że artyści przebierali się do poszczególnych scen, co powodowało, że mogły lepiej zapamiętać dany utwór. Pani prowadząca koncert w przerwach pomiędzy utworami przybliżała dzieciom fabułę i wciągała je w dialog. Całość trwała około godziny i było to w sam raz, bo nikt się nie zdążył znudzić 🙂 Nawet Bartek 😉

Wiem, że ten rodzaj muzyki nie zawsze jest lubiany przez dzieci, a nawet dorosłych, ale warto raz na jakiś czas się poświęcić i zabrać dziecko w takie miejsce. My akurat lubimy takie klimaty 🙂 Bartek od małego słucha muzyki klasycznej i dla nas taki koncert ułożony specjalnie pod dzieci to nie lada gratka 🙂 Zwłaszcza, że koncerty z cyklu Mamo, tato chodźmy na koncert są bezpłatne – wystarczy zadzwonić i zarezerwować wejściówki 🙂 No i dojechać do Katowic. Aktualne koncerty są ogłaszane na tej stronie. Kolejny już w czerwcu! My się prawdopodobnie wybierzemy…

Bartek i Stanisław Ligoń

Permalink do tego artykułu: https://autyzmbartka.pl/mama-bartka-operowe-czary-mary-mozarta/

3 Komentarze

  1. Najważniejsze ze Bartek zadowolony ??

    1. No a jak 🙂

  2. Cieszę się, że Bartek jest zainteresowany operą i nie nudzi się na koncertach. I dobrze, że ma taką Mamę, która o to dba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: