Mama Bartka: Leczenie ząbków w narkozie…

Dzisiaj byliśmy z Bartkiem w poradni stomatologicznej Jawi-Med w Rudzie Śląskiej, aby wyleczyć Bartusiowe ząbki w narkozie. Mimo nerwów i obaw wszystko odbyło się sprawnie i bez komplikacji.

Największy problem był z założeniem wenflonu (ach te dziecięce żyłki 🙂 ), ale sama narkoza poszła już bez problemu. Bartek ma wyleczone wszystkie ząbki (8 sztuk – drobne dziurki) i wyrwaną dolną lewą jedynkę, która już się ruszała i wychodził nowy ząbek.

Po wszystkim przenieśli nas do pokoju, gdzie Bartek się wybudził, wyciągnęli mu wenflon i mogliśmy jechać o domu. W naszym wypadku nie wchodziło w grę leczenie zębów w normalnym trybie z tego powodu, że Bartek nie pozwolił sobie za bardzo nawet na sprawdzenie zębów, a co dopiero na ingerencję wiertła 🙂 A tak za jedną wizytą mamy wszystko z głowy. Kolejna wizyta za rok.

A dla zainteresowanych napiszę jeszcze, że dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności należy się raz w roku taka kompleksowa wizyta z leczeniem i wyrywaniem w narkozie w ramach świadczeń gwarantowanych z NFZ. Placówką która świadczy takie usługi jest na pewno Jawi-Med z Rudy Śląskiej. Innych poradni nie znam, ta została nam polecona i jesteśmy bardzo zadowoleni. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Permalink do tego artykułu: https://autyzmbartka.pl/mama-bartka-leczenie-zabkow-w-narkozie/

2 Komentarze

  1. Brawo! Całe szczęście,że macie te „przyjemności” za soba:)

    1. Do następnego razu mamy spokój, może coś się zmieni na plus 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.